Reference a recenze

  • RECENZE KE KNIZE: Od recenzentky knih Zuzany Moravcové, Život mezi řádky

recenze zdehttps://www.zivotmeziradky.cz/8-2017/mysak-ocko

  • RECENZE KE KNIZE: Klub knihomolů

recenze zde: https://www.klubknihomolu.cz/146282/s-ockem-za-dobrodruznym-putovanim/

  • RECENZE KE KNIZE: Z blogu  Ze života u Ďáblického háje

recenze zde: https://blog.cizrna.info/co-cist-detem-mysak-ocko-abyste-konecne-vedeli-kde-to-brno-je/?                         fbclid=IwAR0lEOl2IG8GA8NyV0oB1hQVjP_0gT6F-aFz8Q8eY13xFloV9ksfi79sPXI

  • RECENZE KE KNIZE: Z blogu Můj knižní ráj
  • recenze zde: https://mujknizniraj.blogspot.com/2018/01/recenze-mysak-ocko.html
  • RECENZE KE KNIZE: Johančina recenze
  • recenze zde: https://www.youtube.com/watch?v=NFXrwug4Ogs

Mgr. Lenka Vosáhlová

Učitel, MŠ a ZŠ Ostopovice, 

okres Brno-venkov, příspěvková organizace


(Výňatek z textu)

"Moc se mi líbí, že autorka nenásilnou formou zapojila do děje spoustu druhů živočichů, zvířat, které se v dané lokalitě reálně vyskytují. Nenápadně sem také o nich vložila další informace, jako kde se pohybují, jak bydlí nebo co jedí. Tak třeba myšák Očko - má ostré zoubky, pochutná si na pšeničných klíčcích, mrkvi, ovesných semínkách či jablku, můžeme ho potkat v podzemních chodbičkách spolu s brouky, mravenci, žížalou či krtky. No a kromě toho se "bojí vody jako čert kříže".

V knize potkáváme i žabáka Brňáka, který děti seznamuje s brněnských "hantecem". Jsem si jistá, že děti zaujme a spolu s rodiči či učiteli se rádi o "hantecu" ještě pobaví.

Na závěr v knize najdeme stručné informace o zmiňovaných líšeňských přírodních památkách včetně návodu, jak se na daná místa dostat, což většinu rodičů i učitelů jistě potěší.

Knihu doporučuji, už teď mě inspiruje ke spoustě nápadů. Využiji ji jak při práci s žáky na prvním stupni základní školy, tak i se svými dětmi, jen co trošku povyrostou. Moc se těším, až budeme sledovat místa, kde myšák Očko pátral, a zazpíváme si u toho úvodní písničku. Kdoví, třeba se nám ho podaří zahlédnout..."

Mgr. Jan Hanuš

knihovna PdF MU 


(Výňatek z textu) 

"Autorka projevuje též cit pro podtržení mile komických situací pramenících z tvůrčího napětí mezi personifikací zvířat na straně jedné a zachováním jejich zvířecích vlastností na straně druhé. Křeček Fousáč je tak například okraden o památeční sošku, kterou mu vykousal tatínek a hlavní hrdina Očko si ostrými zoubky brousí svoji tužtičku k zapisování podrobností případu. První příběh, Příšera z mariánského rybníka, začíná příznačně slovy:Ačkoli to vypadá, že se v zemi nic neděje, opak je pravdou. V celém textu se potom objevují zdařilé pohledy na okolní svět z perspektivy zvířat, zpravidla menších, které mohou děti navést k vlastnímu drobnohlednému průzkumu okolí, citlivému k detailům, což navíc podtrhuje detektivní tematika. U přecpaného Zukalova rybníka, kam se zvířátka stáhla z vodních ploch v Mariánském údolí, kde straší domnělá příšera, si žáby stěžují, že je jich v rybníce tolik, že se na jednom kameni musí vyhřívat tři naráz. Motýli se zase hádají o kytku, na které se vyspí. Celý příběh je navíc pointován tím, že "příšerou" se nakonec ukáže být pohřešovaný labuťák, zamotaný do červené rybářské sítě. A metodický myší detektiv Očko i předtím vede své uvažování o příšeře na základě kačeří výpovědi střízlivě: pokud je příšera větší než kačer Žbluňkal."

Mgr. Aleš Pavelka, 

Střední pedagogická škola Boskovice


Kniha Myšák Očko by mohla mít motivační charakter pro děti, které by rády spojily četbu knihy s procházkou v krajině Líšně a Maloměřic. Kniha může být vhodným dárkem pro děti odcházející z mateřské školy do školy základní, taktéž může být dárkem ve školních soutěžích. Mohla by posloužit učitelům v MŠ, ZŠ a rodičům jako inspirace k výletům.

Knihu doporučuji k vydání a o výtisk knihy budu mít s velkou pravděpodobností zájem.

Myšák Očko, Mgr. Šárka Svobodová
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky